سفارش تبلیغ
صبا
مجتمع شهیدشاهمرادی عیسی آباد
وبلاگ آموزشی تربیتی
گروه طراحی تم کده گروه طراحی تم کده گروه طراحی تم کده گروه طراحی تم کده گروه طراحی تم کده

**>

روش یادگیری زیست

 

شروع از نقطه آغاز: در این روش دانش‌آموز باید از نقطه آغاز شروع کند یعنی اگر امروز از صفحات 1 تا10 را می‌خوانید و فردا صفحات 1 تا 20 به ترتیب هر روز قبل از مطالعه مباحث جدید باید مباحث قبل را یک دور مرور کنید. این روش را همانند روش معارف می‌توانید مطالعه کنید. مثلاً یک جزوه 30 صفحه‌ای دارید و در 3 روز باید آن را مطالعه کنید روز اول از صفحه 1 تا 10 روزنامه وار روخوانی می‌کنید و از کشیدن ماژیک زیر آن خوداری کنید. روز دوم قبل از مطالعه قسمت دوم یعنی 10 تا 20 باید نکات مهم قسمت اول را مطالعه کنید. روز سوم ابتدا نکات مهم قسمت اول را مرور می‌کنید سپس  نکات مهم قسمت دوم یعنی10 تا 20 را با ماژیک مطالعه مشخص نموده و قسمت بعدی را بطور سطحی روخوانی می‌کنید. چنانچه کتاب مورد مطالعه بیشتر از این باشد به همین ترتیب مطالعه را تا آخر ادامه می‌دهید.

توجه: مهمترین نکته در یادگیری درس زیست شناسی، این است که هنگام مطالعه بدون ترس و اضطراب و به دوراز هر گونه وسواس باشید، وسواس خود باعث تأخیر در یادگیری و فراموشی زودرس می‌شود.

نحوه­ی خلاصه برداری:

در هنگام مطالعه درس زیست شناسی هر جا که به نکته  مهمی برخورد می‌کنید سعی کنید آن را یادداشت کنید توجه داشته باشید که خلاصه برداری از درس زیست  استخوان بندی مطلب را نشان می‌دهد و مفاهیم و موضوعات اصلی چهارچوب را می‌سازد.

در برنامه ریزی روزانه جهت مطالعه زیست شناسی شما می‌توانید هر روز 3 ساعت را به این درس اختصاص دهید، یک ساعت و نیم در صبح و یک ساعت و نیم در بعد از ظهر.

نقل ازسایت  entrance.ir
موضوع مطلب :

دوشنبه 92 دی 16 :: 11:0 صبح